Bez kategorii

Muzeum Wojska Polskiego w Lubinie (nieistniejące)

Było kiedyś w Lubinie takie muzeum-Muzeum Wojska Polskiego, chodziły tam szkoły na wycieczki było nawet dwóch kustoszów na etacie, była wystawa w pomieszczeniach(mundury, broń biała, karabiny, pistolety, medale, dokunety i wiele innych), była i stała ekspozycja pod chmurką- Katiusza, Samolot, haubice, armaty, no i najważniejsze- był czołg! Prawdziwy Rudy 102! Rozpalał naszą wyobraźnie, był terenem niezapomnianych zabaw. Wtajemniczeni wiedzieli, że można było od dołu d niego wejść od dołu i zabawić się w Janka Kosa.
Nie ma już muzeum, nie ma czołgu. Nie ma w Lubinie, nam był niepotrzebny- pojechał do Żagania i tam stoi do dziś. Jest ozdobą.

Było kiedyś w Lubinie takie muzeum-Muzeum Wojska Polskiego, chodziły tam szkoły na wycieczki, było nawet dwóch kustoszów na etacie, była wystawa w pomieszczeniach szkoły ( dziś budynek MDK) – mundury, broń biała, karabiny, pistolety, medale, dokumenty i wiele innych. Była i stała ekspozycja pod chmurką – Katiusza, Samolot (można było usiąść za sterami), haubice, armaty, no i najważniejsze- był CZOŁG!

Prawdziwy Rudy 102! Rozpalał naszą wyobraźnie, był terenem niezapomnianych zabaw. Wtajemniczeni wiedzieli, że można było od dołu do niego wejść i zabawić się w Janka Kosa.

Nie ma już muzeum, samolot poszedł na złom, armaty też. Nie ma już czołgu. Nie ma go  w Lubinie, nam był niepotrzebny- pojechał do Żagania i tam stoi do dziś. Jest ozdobą miasta. Szkoda. Ja mam tylko to jedno zdjęcie z naszego czołgu, macie inne?

 

Czołg przez muzeum Wojska Polskiego w Lubinie – lata 80-te

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.