Bez kategorii

Druga Debata Prezydencka

  

Hej,

dzisiaj o 12.00 w CK Muza odbędzie się druga debata kandydatów na Prezydenta Lubina. Organizuje tym razem Radio Elka.

Pierwsza debata tzw. otwarta, koniecznie przyjdźcie i zadawajcie pytanie, łatwe i trudne.

Tutaj oczywiście pojawia się pytanie, czy J.E. obecnie panujący prezydent przyjdzie. Przyjmuję zakłady. Choć odpowiedź oczywista  smutek .

 

          Na ostatniej Konferencji Prasowej dziennikarz zadał mi pytanie. Skąd jestem i dlaczego to Mariola startuje na Prezydenta. Zacne pytanie powiadam, i za nie dziękuję. Choć odpowiedź złożona się być wydaje.

W każdym razie dała mi dużo do myślenia.

Sercem jestem (zawsze) i już tak zostanie z Lubina. Ponad 10 lat pracy w międzynarodowym koncernie, zczynając od tzw. repa, aż do Sales Managera, daje pewien dystans. Po drodze duże i małe miasta: Białystok, Opole, Brzeg, Wrocław, Poznań- a w duszy ciągle Lubin, hmm…no cóż, nic dodać, nic ująć. I tak, jestem z tego dumny. Wnikliwy czytelnik, zauważy podobieństwo. Tak, jestem dumny z Lubina, ale nie tak jak J.E.Prezydent.

Jestem dumny z moich lubińskich przyjaciół, znajomych, z lubińskiej kultury, tutejszej atmosfery. Tutejszego zapachu historii, i nowszego zapachu miedzi…I nie chcę, aby W-w nas zaśmiecał, nie zasługujemy na to.

Mamy swoją klasę, szanujmy W-w, ale bez takich tam  sceptyk .

A skoro chcemy to robić, dać wam duszę, miastu nowe oblicze, parafrazując klasyków gatunku- narodzie, do Urn, do Urn bieżaj…

 

 

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.